Powered by Smartsupp
By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas korzystania z basenu?

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas korzystania z basenu?

Lato to czas, kiedy chętnie chłodzimy się w wodzie, a posiadanie własnego basenu ogrodowego to najlepsza okazja ku temu. Jednak aby korzystać z niego w pełni bezpiecznie, warto pamiętać o kilku zasadach.

Ogrody i odpowiednie wyposażenie

Kluczową rzeczą, która zapewni bezpieczne korzystanie z basenu ogrodowego jest jego właściwe rozmieszczenie i wyposażenie. Dotyczy to wszelkich modeli basenów, w tym również basenów dmuchanych, basenów stelażowych, basenów rozporowych itp. Należy unikać stawiania basenu w pobliżu drzew i krzewów, które mogą zasłaniać widoczność oraz stanowić zagrożenie dla dzieci bawiących się na basenie. Ważne jest również zainstalowanie odpowiedniej ilości oświetlenia na terenie całego ogrodu, aby w nocy również można było monitorować sytuację podczas kąpieli. Dopełnieniem dobrego wyposażenia powinny być także maty antypoślizgowe wokół basenu.

Utrzymanie czystości wody

Utrzymanie czystości wody jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczne korzystanie z basenu ogrodowego. Należy regularnie kontrolować pH wody, które powinno wynosić między 7,2 a 7,6. Zbyt wysokie lub zbyt niskie pH może powodować podrażnienia skóry i oczu, dlatego warto mieć pod ręką odpowiednie środki chemiczne do jego regulowania. Basen należy także regularnie oczyszczać z zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak liście czy owady. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalne siatki do zbierania nieczystości oraz odkurzacz do basenu.

Zasady bezpieczeństwa dla dzieci

Bezpieczeństwo dzieci podczas korzystania z basenu ogrodowego to niezwykle istotna kwestia. Przede wszystkim warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia, takie jak płot wokół basenu, który uniemożliwi przypadkowe wejście na teren basenu przez najmłodszych. Ważne jest także nauka pływania przez dzieci oraz przypominanie im o zasadach bezpieczeństwa, takich jak zakaz biegania wokół basenu czy nieprzeszkadzanie innym podczas pływania. Rodzice powinni również zachować odpowiednią czujność i kontrolować sytuację na bieżąco, aby móc szybko zareagować w razie potrzeby.