Powered by Smartsupp
By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.
Możliwość skorzystania z basenu latem to nie tylko doskonałe ukojenie dla ciała, ale również dla ducha. Jednak nawet za najbardziej upalne dni, temperatury wody bywają zbyt niskie, by w pełni docenić tę przyjemność. Przekonaj się, jak można skutecznie podgrzać wodę w basenie.
Aby kąpiel w basenie była przyjemna, woda musi być czysta. Niestety do zbiornika bardzo często trafiają rozmaite zabrudzenia, które następnie wraz z wodą kierowane są do zbiornika. To właśnie odpływ basenowy jest najbardziej narażony na bezpośredni kontakt z zanieczyszczeniami, które mogą doprowadzić do jego zapchania. To nie tylko może obniżyć poziom przyjemności, jaką czerpią użytkownicy z kąpieli, ale również doprowadzić do poważniejszych problemów związanych z eksploatacją basenu. Jak...
Odpowiednia wentylacja jest ważna w każdym pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać, że odgrywa ona szczególną rolę we wnętrzach, w których umieszczono basen, dlatego powinniśmy dokładnie przemyśleć jej odpowiedni wybór. W jakie urządzenia warto zainwestować? Dlaczego wentylacja basenu okazuje się tak istotną kwestią?
Basen jest doskonałym rozwiązaniem przynoszącym przyjemne ochłodzenie w upalne dni. Jak odpowiednio dbać o jego czystość, aby woda nie była brudna? Niezbędne w tym celu jest regularne czyszczenie, a także wymiana filtra piaskowego. Przeczytaj, z jaką częstotliwością powinna być dokonywana.
Basen ogrodowy jest popularnym elementem wchodzącym w skład posesji. Jest to świetny sposób nie tylko na spędzanie wolnego czasu, ale również schłodzenie ciała w upalnie dni. Warto jednakże pamiętać, że woda w basenie musi zostać nagrzana do odpowiedniej temperatury, gdyż kąpiel w chłodnej wodzie nie należy do przyjemnych. Oczywiście można czekać, aż ciecz sama się ociepli – może trwać to nawet kilka dni i jest uzależnione od temperatury otoczenia. W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem?
Przydomowy basen to świetne rozwiązanie dla miłośników pływania oraz schładzania się podczas upalnych dni. Przyjęcia przy wodzie, spotkania z przyjaciółmi i rodziną będą o wiele przyjemniejsze, jeśli odpowiednio zadbamy o czystość basenu. Jak zawsze tam, gdzie używana jest woda, częstym problemem jest kamień i osad pojawiający się na ścianach basenu. Jak sobie z nimi poradzić?
W wodzie najszybciej można się opalić. W dodatku, słońce nie praży tak jak na plaży. Możemy położyć się na materacu i zbrązowić skórę, doskonale się przy tym relaksując. Pamiętajmy, żeby sprzęt był bezpieczny. Sprawdźmy, zanim wypłyniemy na jezioro czy morze.
Lato to cudowny czas, który niestety w naszym kraju zbyt szybko się kończy. Wraz z nim kończą się także relaksujące i orzeźwiające kąpiele w basenie ogrodowym. Aby jednak móc się nim znów cieszyć w kolejne wakacje, warto dowiedzieć się, jak odpowiednio zabezpieczyć swój basen na zimę.
SUP to skrót od angielskiego Stand Up Paddle, czyli „wiosłowanie na stojąco”. Dokładniej chodzi tu o rodzaj nowego sportu wodnego, który zyskuje coraz większą popularność. Choć sportów związanych z wodą jest sporo, to wiele z nich wymaga drogiego sprzętu i przede wszystkim bardzo dobrej kondycji, na przykład narty wodne, żeglowanie, surfing czy kitesurfing. Tymczasem SUP to po prostu pływanie na stojąco na desce i odpychanie się wiosłem. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o tym coraz...
Upalne, letnie dni to doskonała okazja do skorzystania z rozrywki i ochłody, jaką oferuje przydomowy basen. Nic więc dziwnego, że akcesoria tego typu są bardzo popularne w polskich domach - i to zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Aby jednak kąpiel była dla nas przyjemnością, należy zadbać, by w basenie znajdowała się zawsze czysta, higieniczna woda. Jednym ze sposobów na zadbanie o jej jakość jest wykorzystanie specjalistycznej pompy filtrującej. Dlaczego element ten jest tak ważny?...
Każdego lata basen staje się jedną z głównych atrakcji, która cieszy zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Długie, upalne dni sprawiają, że ochłoda w przydomowym ogródku jest prawdziwą przyjemnością, której wyczekujemy ze zniecierpliwieniem. Wiele osób zastanawia się jednak, czy korzystanie z takiego rozwiązania leży w ich zasięgu finansowym. Czy napełnienie basenu wodą nie jest zbyt kosztowne? Ile wody potrzeba, by wypełnić średniej wielkości nieckę? I z jaką kwotą musimy się liczyć?...
Na zakup basenu decyduje się coraz więcej osób, które posiadają dom jednorodzinny, ale też działki rekreacyjne. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy uwielbiają ochłodzić się w basenie w gorące dni. Jednak basen to nie tylko przyjemności, ale też obowiązki szczególnie z zakresu prawidłowej konserwacji i czyszczenia.
Baseny dmuchane cieszą się dużą popularnością wśród rodzin z małymi dziećmi. Niewielkie rozmiary, łatwość rozłożenia, lekkość oraz możliwość szybkiego napompowania, sprawiają, że baseny znajdą zastosowanie w każdym, nawet najmniejszym, ogrodzie.
Basen w ogrodzie może stać się ulubionym miejscem zarówno młodszych, jak i starszych domowników. Jednak przy częstym korzystaniu ze zbiornika może on stać się siedliskiem niebezpiecznych dla zdrowia bakterii.
Gdy za oknem temperatura przekracza 30 stopni, marzymy o możliwości schłodzenia się w zimnej wodzie. Nie każdy jednak mieszka nad jeziorem, rzeką czy morzem, i nie każdy ma dom z ogrodem, w którym może wybudować sobie basen. Nawet jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu, okoliczności nie zawsze pozwalają na wbudowanie basenu w ziemię. Czy istnieje jakaś inna możliwość, aby móc cieszyć się własnym basenem? Oczywiście!
Ciepłe dni zachęcają do szukania ochłody w przydomowych basenach czy różnych kąpieliskach na świeżym powietrzu. Spędzanie czasu na kąpielach i zabawach w wodzie to znakomity sposób na zdrową aktywność sportową, odrobinę śmiechu połączonego z sympatyczną rywalizacją, a także na spotkania w gronie rodziny lub przyjaciół. Pluskanie się w wodzie może być jednak jeszcze przyjemniejsze, jeśli skorzystamy z odpowiednich zabawek basenowych i wodnych akcesoriów. Odpowiednio dobrane przedmioty z ożywią...
Upalne letnie dni to czas, w którym często mamy ochotę się ochłodzić. Nie zawsze mamy możliwość wyjazdu za miasto na plażę czy na basen. Dlatego osoby, które mieszkają w domach jednorodzinnych z ogrodem albo posiadają działki letniskowe, często decydują się na zakup basenu ogrodowego.