Powered by Smartsupp
By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.

Sposoby podgrzewania wody w basenie

Sposoby podgrzewania wody w basenie

Mata grzewcza do basenu

Mata grzewcza do basenu to jedno z najprostszych i najbardziej ekologicznych rozwiązań. Ta elastyczna konstrukcja wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego pozwala na skuteczne wykorzystanie energii słonecznej. Woda jest wprowadzana do maty, gdzie pod wpływem słońca zostaje podgrzewana, a następnie wraca do basenu. Jeśli więc zastanawiasz się, jak podgrzać wodę w basenie w sposób łatwy, ekologiczny i ekonomiczny, wybierz matę grzewczą.

Pokrywa solarna

Jest to specjalna folia, którą układa się na powierzchni basenu. Dzięki temu słońce może skutecznie podgrzewać wodę, a ciepło jest utrzymywane poprzez ograniczenie parowania wody. W zależności od grubości folii oraz ilości dostępnych promieni słonecznych, pokrywa solarna może podnieść temperaturę wody nawet o kilka stopni.

Pompa ciepła powietrze-woda

Pompa ciepła powietrze-woda to zaawansowane technologicznie rozwiązanie. W przeciwieństwie do poprzednich metod, pompa ciepła nie korzysta z energii słonecznej, ale z ciepła pozyskiwanego z powietrza otoczenia. Działa na zasadzie przepływu ciepła pomiędzy dwoma obiegami – jednym z czynnikiem chłodniczym, a drugim z wodą znajdującą się w basenie. Dzięki niej można korzystać z basenu praktycznie przez cały sezon, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Podsumowując, wybór odpowiedniej metody podgrzewania wody w basenie zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skorzystaj z usług naszej firmy!

    Leave a Reply