Powered by Smartsupp
By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.

Jak sobie poradzić z zapchanym odpływem basenowym?

Jak sobie poradzić z zapchanym odpływem basenowym?

Aby kąpiel w basenie była przyjemna, woda musi być czysta. Niestety do zbiornika bardzo często trafiają rozmaite zabrudzenia, które następnie wraz z wodą kierowane są do zbiornika. To właśnie odpływ basenowy jest najbardziej narażony na bezpośredni kontakt z zanieczyszczeniami, które mogą doprowadzić do jego zapchania. To nie tylko może obniżyć poziom przyjemności, jaką czerpią użytkownicy z kąpieli, ale również doprowadzić do poważniejszych problemów związanych z eksploatacją basenu. Jak sobie poradzić z zapchanym odpływem basenowym?

Regularnie dbaj o czystość basenu

Przede wszystkim należy regularnie dbać o czystość basenu. To najlepsze działanie profilaktyczne, które pozwoli skutecznie ograniczyć ilość gromadzących się w wodzie zabrudzeń, bezpośrednio wpływając również na drożność odpływu. Jeśli zauważysz, że w wodzie znajdują się np. liście, drobne gałązki i inne zanieczyszczenia, od razu użyj łatwą w obsłudze siatkę z workiem. Przyda się też wygodny zestaw do czyszczenia basenu, który ułatwia regularne czyszczenie.

Oprócz tego warto zaopatrzyć się w specjalny odkurzacz do basenu, najlepiej automatyczny, który czyści dno zbiornika w sposób samoczynny. Eliminując ilość zanieczyszczeń w basenie, chronisz również odpływ przed zatkaniem.

Zastosuj filtry do basenu zabezpieczające odpływ

Aby ograniczyć ryzyko zapchania odpływu, warto zastosować specjalny filtr do basenu. To rozwiązanie prewencyjne, które skutecznie uchroni cię przed potencjalnymi problemami. Filtry do odpływu pomagają wyłapać wszystkie te elementy, które mogłyby ograniczyć drożność lub doprowadzić do całkowitego zapchania.

Jeśli jednak już doszło do zapchania odpływu w basenie i nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów.