Powered by Smartsupp
By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.

Jak szybko naprawić uszkodzenie dna lub ścianek w basenie?

Jak szybko naprawić uszkodzenie dna lub ścianek w basenie?

Wszystko z biegiem czasu niszczeje, a basen nie jest wyjątkiem. Szczególnie gdy mówimy o wariantach mobilnych rozporowych czy dmuchanych. Warto jednak pamiętać, że uszkodzenie ścianek czy jego dna wcale nie oznacza, że nadaje się jedynie do wyrzucenia.

Popularne uszkodzenia

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju basenem dysponujemy, może on się zniszczyć. Dzieje się to na dwa sposoby, pierwszym jest naturalna eksploatacja. W sytuacji, gdy dorośli i dzieci zwyczajnie korzystają ze zbiornika, wówczas jego materiał po prostu się przeciera i w ten sposób traci na szczelności. Kolejną sprawą są po prostu uszkodzenia mechaniczne wynikające z nieuwagi. Warto więc przede wszystkim stawiać na produkt o odpowiedniej jakości. Następnie jego umiejscowienie, szczególnie jeśli jest to basen dmuchany, powinno minimalizować ryzyko uszkodzenia wynikające z charakteru podłoża np. ostrych kamieni w ogrodzie. Na stronie Pool & Garden Party zamówimy rozmaite wyroby jak basen rozporowy czy dmuchany, ale także elementy służące jego naprawie.

Jak naprawić basen?

Do naprawy zbiornika wcale nie potrzeba zatrudniać specjalistów. Warto w pierwszej kolejności skontaktować się z przedstawicielami sklepu, w którym go zakupiliśmy i dopytać, czy pewne elementy są dostępne. Będzie to szczególnie istotne, jeśli mówimy o basenach rozporowych. Jeśli chodzi o baseny rozporowe to wszelkie części, które są zniszczone wymienia się na nowe, w bardzo łatwy i wygodny sposób. Należy najpierw odszukać indeks części, co bez problemu zrobimy dzięki instrukcji, w której znajduje się wszystko opisane w sposób jasny i przejrzysty. Każdy element jest oznaczony liczbą porządkową. Naszym zadaniem jest odnalezienie właściwej części i jej zakupienie. Kolejno wystarczy już podmienić dany element na zupełnie nowy i po problemie. W przypadku wariantów dmuchanych wystarczy przykleić we wskazane miejsce kawałek gumy, który uszczelni zbiornik. Warto używać odpowiedniej jakości klejów, żeby efekt był dobry.