By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.

Jak usunąć osad i kamień w basenie?

Jak usunąć osad i kamień w basenie?

Przydomowy basen to świetne rozwiązanie dla miłośników pływania oraz schładzania się podczas upalnych dni. Przyjęcia przy wodzie, spotkania z przyjaciółmi i rodziną będą o wiele przyjemniejsze, jeśli odpowiednio zadbamy o czystość basenu. Jak zawsze tam, gdzie używana jest woda, częstym problemem jest kamień i osad pojawiający się na ścianach basenu. Jak sobie z nimi poradzić?

Jak dbać o czystość wody w basenie?

Inwestując w basen, należy pamiętać, że konieczne będzie jego regularne czyszczenie i wymiana wody, które pomagają zachować czystość wody. Jeśli jednak chcemy przywrócić basen do użytku po zimie lub mimo stosowania filtrów i pomp, pojawił się brzydko wyglądający osad, glony i kamień, warto sięgnąć po chemię basenową. Najlepiej po preparaty dostosowane do konkretnego problemu.

Woda w basenie wpływa na nasz komfort pływania oraz zdrowie. Szkodliwe bakterie i grzyby z rozkładających się resztek roślinnych i innych zanieczyszczeń, mogą pogorszyć stan skóry, włosów, zaostrzyć alergię. Dlatego należy wodę wymieniać, a stojącą regularnie czyścić. Po jakie środki warto sięgnąć?

Preparaty na osad i kamień w basenie

Dobierając środki do czyszczenia basenu, należy zwrócić uwagę na dwa czynniki: stopień zabrudzenia zbiornika oraz materiały, jakie zostały użyte do jego wykonania. Najsilniej działające preparaty na bazie kwasów mogą uszkodzić nieckę wykonaną z tworzyw sztucznych, gdyż są o wiele bardziej żrące od innych środków. Zasadowy płyn do mycia silnie zabrudzonych powierzchni sprawdzi się o wiele lepiej w przypadku PCV. Usunie osady, tłuszcze i inne zanieczyszczenia bez szkody dla zbiornika.

Poza samym czyszczeniem należy zadbać o samą twardość wody w ogrodowym basenie. Preparaty do usuwania związków metali i wapnia zadbają o klarowność zwapnionej wody, obniżając jej pH. Może się okazać, że stary osad i kamień trzeba będzie usuwać ręcznie, co będzie wymagało odpowiedniego sprzętu i szczotek. Jednak i tak, później należy zadbać o regularne odkamienianie wody, aby nie utworzyła się nowa jego warstwa.

    Leave a Reply