Czyszczenie basenu

Czyszczenie basenu ogrodowego jest niezwykle ważne. Zarówno codzienna kąpiel w basenie całej rodziny, jak i okazjonalne korzystanie z rekreacji w wodzie przyczyniają się do jej zanieczyszczania. Sprawcą jest zarówno natura, jak i użytkownicy, którzy wnoszą do wody piasek, cząstki roślin i inne zabrudzenia. Zaniedbanie może wywołać pogorszenie si...

Czyszczenie basenu ogrodowego jest niezwykle ważne. Zarówno codzienna kąpiel w basenie całej rodziny, jak i okazjonalne korzystanie z rekreacji w wodzie przyczyniają się do jej zanieczyszczania. Sprawcą jest zarówno natura, jak i użytkownicy, którzy wnoszą do wody piasek, cząstki roślin i inne zabrudzenia. Zaniedbanie może wywołać pogorszenie się stanu wody. Nie jest to jednak wyłącznie kwestia pojawienia się mętności w wodzie czy liści pływających po powierzchni lustra. Systematyczne usuwanie zanieczyszczeń przede wszystkim ogranicza rozwój glonów i niebezpiecznych bakterii. Czyszczenie basenu nie tylko pozwala cieszyć się przejrzystą wodą, ale też na bezpieczne kąpiele bez ryzyka dla zdrowia. Dlatego też istotne jest dostosowanie pompy filtrującej czy odpowiednich środków chemicznych do basenów.

Urządzenia i produkty do czyszczenia basenu

W naszym sklepie znajdziesz wiele akcesoriów, które pozwolą Ci szybko i w prosty sposób usunąć m.in. pojedyncze liście lub piasek z dna basenu. Oferujemy m.in. odkurzacz basenowy Intex, siatkę do wyławiania powierzchniowych zanieczyszczeń, szczotki basenowe o różnych kształtach i pływający dozownik do środków chemicznych. W utrzymaniu czystości pomogą Ci też pompa Intex (inaczej także: filtr basenowy) oraz chemia basenowa, które znajdziesz w innej kategorii naszego sklepu.

Własny basen to świetny sposób na relaks i miłe spędzanie czasu. Warto jednak pamiętać, że używanie basenu wiąże się z koniecznością jego regularnej pielęgnacji. Dbałość o odpowiednią higienę sprawi, że przebywanie w obrębie basenu będzie przyjemne oraz bezpieczne dla zdrowia. Woda w basenie jest bowiem czysta bezpośrednio po nalaniu, natomiast z czasem rozwijają się w niej nie tylko różnego rodzaju drobnoustroje, ale również pojawiają się liście, piasek i drobne kamyki. Odpowiedzią na te problemy są specjalne odkurzacze.

Odkurzacze do basenu używane są do czyszczenia ścian oraz dna z różnego rodzaju większych i mniejszych nieczystości. Kiedy więc warto z nich skorzystać? Wtedy, gdy czuć pod stopami śliskie lub szorstkie dno.

Zajmujemy się sprzedażą odkurzaczy do basenów, a także akcesoriów do odkurzaczy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.

Więcej
 Jest 47 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 47 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 47 elementów