Jak dobrać pompę filtrującą do basenu?Upalne, letnie dni to doskonała okazja do skorzystania z rozrywki i ochłody, jaką oferuje przydomowy basen. Nic więc dziwnego, że akcesoria tego typu są bardzo popularne w polskich domach - i to zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Aby jednak kąpiel była dla nas przyjemnością, należy zadbać, by w basenie znajdowała się zawsze czysta, higieniczna woda. Jednym ze sposobów na zadbanie o jej jakość jest wykorzystanie specjalistycznej pompy filtrującej. Dlaczego element ten jest tak ważny? Jak dobrać pompę tak, by spełniała nasze oczekiwania? Jakie parametry warto wziąć pod uwagę? I o czym należy pamiętać? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czytaj dalejZapełnienie basenu ogrodowego. Ile wody należy wlać by wypełnić nieckę?Każdego lata basen staje się jedną z głównych atrakcji, która cieszy zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Długie, upalne dni sprawiają, że ochłoda w przydomowym ogródku jest prawdziwą przyjemnością, której wyczekujemy ze zniecierpliwieniem. Wiele osób zastanawia się jednak, czy korzystanie z takiego rozwiązania leży w ich zasięgu finansowym. Czy napełnienie basenu wodą nie jest zbyt kosztowne? Ile wody potrzeba, by wypełnić średniej wielkości nieckę? I z jaką kwotą musimy się liczyć? Temat ten omawiamy w naszym artykule. 

Czytaj dalejWybieramy deskę SUP. Podział i przeznaczenie desekSUP to skrót od angielskiego Stand Up Paddle, czyli „wiosłowanie na stojąco”. Dokładniej chodzi tu o rodzaj nowego sportu wodnego, który zyskuje coraz większą popularność. Choć sportów związanych z wodą jest sporo, to wiele z nich wymaga drogiego sprzętu i przede wszystkim bardzo dobrej kondycji, na przykład narty wodne, żeglowanie, surfing czy kitesurfing. Tymczasem SUP to po prostu pływanie na stojąco na desce i odpychanie się wiosłem. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o tym coraz powszechniejszym sporcie i sprzęcie niezbędnym do jego uprawiania.

Czytaj dalejWytrzymałość basenów rozporowych. Inwestycja na lata?Upalne letnie dni to czas, w którym często mamy ochotę się ochłodzić. Nie zawsze mamy możliwość wyjazdu za miasto na plażę czy na basen. Dlatego osoby, które mieszkają w domach jednorodzinnych z ogrodem albo posiadają działki letniskowe, często decydują się na zakup basenu ogrodowego.

Czytaj dalejZa co odpowiada skimmer basenowy?Na zakup basenu decyduje się coraz więcej osób, które posiadają dom jednorodzinny, ale też działki rekreacyjne. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy uwielbiają ochłodzić się w basenie w gorące dni. Jednak basen to nie tylko przyjemności, ale też obowiązki szczególnie z zakresu prawidłowej konserwacji i czyszczenia.

Czytaj dalejBasen dmuchany idealny dla dziecka. Propozycje zakupoweBaseny dmuchane cieszą się dużą popularnością wśród rodzin z małymi dziećmi. Niewielkie rozmiary, łatwość rozłożenia, lekkość oraz możliwość szybkiego napompowania, sprawiają, że baseny znajdą zastosowanie w każdym, nawet najmniejszym, ogrodzie.

Czytaj dalej